Dlaczego subskrypcje są ważną szansą dla konsumentów 2022

Po pierwsze, konsumenci chcą więcej-większego wyboru, większej kontroli nad swoimi doświadczeniami, większej wygody i większej wartości. I są skłonni za to zapłacić. Ten trend-odzwierciedlony zarówno w konsumpcji mediów, jak i materialnych doświadczeniach z produktami online—ma miejsce w ciągu ostatnich kilku lat i przyspieszył w ciągu ostatnich 18 miesięcy. Według emarketera przeciętny Amerykanin ma dziś 3,7 abonamentu.

Po drugie, subskrypcje oferują alternatywny, Przyrostowy strumień przychodów. Nie mówię o kanibalizacji dochodów z reklam. W rzeczywistości może się okazać, że wartość życia subskrybenta znacznie przewyższa wartość użytkownika obsługiwanego przez reklamy. Ale jest wiele do obejścia dla obu strumieni. Wykorzystując ekosystem dzięki partnerstwom, możesz pokryć koszty pozyskiwania klientów i ograniczyć koszty operacyjne.

Po trzecie, wszyscy wiemy, że ogrody otoczone murami wywierają coraz większą presję na otwartą sieć, ponieważ wymagają większej kontroli i zmieniają zasady kierowania reklam. Subskrypcje oferują wydawcom obraźliwą grę, aby odzyskać tę kontrolę i ograniczyć ich zależność.

Jeśli rozwiązanie tych trzech problemów nie wystarczy, aby cię przekonać, badania firmy zarządzającej subskrypcjami Zuora pokazują, że firmy oparte na subskrypcjach rosły prawie sześć razy szybciej niż S&P 500 w ciągu ostatnich dziewięciu lat. Jesteśmy w trakcie przejścia na gospodarkę opartą na subskrypcjach, która odzwierciedla zmieniające się preferencje konsumentów i prawdopodobnie będzie z nami przez jakiś czas.

Ostatecznie dywersyfikacja stawia cię w ofensywie. Cykliczne przychody to szansa.

Model subskrypcji przynosi zarówno krótko -, jak i długoterminowe korzyści. Baza abonentów, szczególnie ta z długoterminowym zatrzymaniem, bez wątpienia zajmie trochę czasu na zbudowanie. Jednak początkujący użytkownicy i najbardziej lojalni w Twojej bazie Użytkowników mogą zwiększyć sprzedaż i wzrost przychodów już w pierwszym roku. Dostarczą również cennych danych, które będą napędzać Twoją firmę w dłuższej perspektywie. Kim są Twoi subskrybenci, za co zapłacą, ile zapłacą i co trzeba zrobić, aby ich zatrzymać, to wszystkie pytania, na które użytkownicy chętnie odpowiedzą. Nigdy nie otrzymasz 100% swojej bazy użytkowników do konwersji na subskrypcje, więc skoncentruj swoje wysiłki na tych, którzy to zrobią. 

Gdy wydawcy tworzą i kształtują produkty subskrypcyjne premium, patrzenie na dane, aby odkryć, czego użytkownicy potrzebują i chcieliby zapłacić, pomaga zerować na tę “właściwą” wymianę wartości. Wykorzystaliśmy produkty reklamowe oparte na sztucznej inteligencji, aby zrozumieć zachowania i wzorce użytkowników, które identyfikują osoby skłonne do subskrypcji aplikacji Weather Channel premium.

Oto inne wskazówki, które należy wziąć pod uwagę przy budowaniu firmy subskrypcyjnej:

Super służyć konsumentom tym, co kochają

Udane funkcje opierają się na tym, co ludzie już lubią, zamiast budować nowy nawyk. Fani radaru chcą rozszerzonego doświadczenia radarowego; ci, którzy chcą prognoz godzinowych, mogą zapłacić za więcej godzin.

Usuń tarcie i zapewnij szybszy dostęp do tego, czego oczekują użytkownicy

Podobnie jak wiele doświadczeń cyfrowych, konsumenci chcą łatwości obsługi. Trudne logowanie, długi czas ładowania i nadmiernie skomplikowane wiadomości lub warunki mogą spowodować, że konsumenci porzucą proces subskrypcji na wczesnym etapie.

Oferuj doświadczenie bez reklam

Czasami to takie proste. Wielu subskrybentów chce mieć wolne od bałaganu doświadczenie. Dostarczanie tego, czego potrzebują i chcą subskrybenci bez przerwy w reklamach, umożliwia użytkownikom Premium doświadczenie, za które są gotowi zapłacić.

Exclusive content i przywileje członkostwa

Subskrybenci uwielbiają wiedzieć, że otrzymują” najlepsze z najlepszych ” od wydawców—ekskluzywne treści, wewnętrzne widoki i dedykowana Obsługa klienta to tylko kilka przykładów, które wiemy, że użytkownicy cenią.

Nie daj się zwieść rozmachowi

Rozpoczynając działalność subskrypcyjną, początkujący użytkownicy będą wykazywać imponujący wzrost. W tym nisko wiszącym owocu jest sufit, więc przygotuj się na nieuniknione straganie. Skup się w równym stopniu na pozyskiwaniu i utrzymaniu.

Ponieważ każdy właściciel treści ma solidną działalność subskrypcyjną, ważne jest, aby zbudować zespół subs i operację, która różni się od typowej organizacji treści i produktów. Wymaga to znacznie większego skupienia się na analizie danych, marketingu partnerów i produktów oraz taktyce pozyskiwania; kluczowy jest zespół, który wie, jak się rozwijać i jest przygotowany do szybkiego, zwinnego eksperymentowania.

Ze zmianą przychodzi okazja. Coraz większe znaczenie dla wydawców ma optymalizacja strategii w celu generowania alternatywnych źródeł przychodów, wykorzystanie zaawansowanej technologii i wzmocnienie wymiany wartości z użytkownikami. Jako otwarta sieć możemy definiować nową przyszłość.  Nadszedł czas, aby zadzwonić słyszalny i wrócić do gry zbiorowej ofensywy.

Subskrybuj Ad Age teraz, aby uzyskać wielokrotnie nagradzane wiadomości i informacje.